7 sierpnia (niedziela, godz. 10:00 – 16:00)

Organizator:

          • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
kontakt: mgr inż. Jolanta Kochanowska, tel.:(71)322 59 57 w.20,
 

 

W dniu 8 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczoły. W Polsce, Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. oraz Fundacja Nasza Ziemia zainicjowały ogólnopolskie obchody Wielkiego Dnia Pszczół. Wrocławski Ogród Botaniczny od początku włączył się do organizacji imprez z Pszczołą w roli głównej. W tym roku Ogród również przygotowuje Dzień Pszczoły, w dniu 6 sierpnia (zawsze w niedzielę, od 10.00 do 16.00).

Chcemy informować Państwa o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich bytu na skutek nieprzemyślanej, krótkowzrocznej działalności człowieka, działalności bez wyobrażenia jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.
Znawcy tematu opowiedzą: jak przebiega proces zapylania, czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej, jakie są przyczyny ginięcia pszczół, jak pomóc zapylaczom, jakie właściwości mają różne miody i o wielu innych tajemnicach pszczołowatych.
Zapraszamy na prezentację różnych typów uli, miniuli, na prelekcje, opowieści o pszczołowatych i roślinach miododajnych, na kiermasze z miodami i zdrową żywnością oraz z cudnymi kwiatami przeniesionymi na jedwab naturalny. Artystycznie będzie można spełnić się na rozmaitych warsztatach - z użyciem plasteliny, farb, filcu, wełny i wosku. Dla dzieci przygotowany został konkurs plenerowy z atrakcyjnymi nagrodami, a na dorosłych czeka krzyżówka dla ambitnych - i nagrody też.

 

ZAPRASZAMY 6 SIERPNIA DO OGRODU BOTANICZNEGO NA DZIEŃ PSZCZOŁY !