Witamy na stronie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego
logo_indexOgród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i odwiedzenia naszego Ogrodu przy najbliższej okazji!
Zobacz, jak do nas trafić...

Wyświetl większą mapę

alt
image003


mgr inż. Justyna Kiersnowska

justyna.kiersnowska@uwr.edu.pl

Witam na stronie kierownika Działu Systematyki Roślin!

Urodziłam się w Warszawie w 1982 roku, a dzieciństwo spędziłam w małym miasteczku Węgliniec. Do Wrocławia przyjechałam w 2002 roku aby rozpocząć studia.

W 2007 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Ogrodnictwo o specjalności Kształtowanie Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Od 2007 roku jestem opiekunem Działu Systematyki Roślin, a od 2015 roku trzymam pieczę również nad Działem Gruntowych Roślin Ozdobnych.

 

PRACA W OGRODZIE BOTANICZNYM

 

 

 

 

 

 

COPYRIGHT © Daniel Skarżyński 2008Sebastian Gąsior 2016

Polub Ogród Botaniczny na Facebooku

TripAdvisor_Recenzje Wroclaw University Botanical Garden

social-icon

Sonda

Czy odwiedziłaś/eś już nasz Ogród?