Muzyka w Ogrodzie

28.04 2019 r.
"Światowe podróże trzech akordeonów, czyli evergreeny muzyki popularnej."


W  programie m.in. M.Jackson, L.Cohen, serbska, rosyjska i hiszpańska muzyka ludowa, a także oryginalne utwory akordeonowe” Tomasz Brusiński - akordeon, Przemysław Dziergas - akordeon, Mateusz Kwapień - akordeon. 

26.05.2019 r.
"Powiew lata"


Koncepcja koncertu obejmuje przeplatanie się utworów na flet solo z duetami fletowymi. Sięgniemy po literaturę fletową epoki baroku, zabrzmią XX-wieczne kompozycje francuskich kompozytorów, nie zabraknie też dzieł współczesnych. W programie znajdą się utwory m. in. G. P. Telemanna, J. Iberta,  G. Hüe, A. Piazzolli.

22.06.2018 r.
Wybrane fragmenty (sceny) z dzieła pt: The Fairy Queen (Królowa Wróżek) Henry’ego Purcella. 

Libretto nieznanego autora opiera się na Śnie Nocy Letniej Szekspira ( podaję za P. Kamińskim z przewodnika operowego „Tysiąc i jedna Opera”). Postacie występujące w tej semi-operze to zarówno bohaterowie realistyczni, „ludzcy”-jak Pijany Poeta, Korydon, Mopsa, Chińczyk czy Chinka, jak rownież postacie baśniowe - Wróżki, Junona, oraz alegoryczne - Noc, Sekret, Tajemnica, Sen, Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Mamy tu i sceny miłosne, i komiczne, muzyka ilustruje nastrój nocy czy świat leśny.  Myślę zatem, że występ ten konweniować będzie z czarodziejskim nastrojem Nocy Przesilenia Letniego w Ogrodzie...

25.08.2019 r.
Komeda na cytrze - Grzegorz Tomaszewski


Utwory Krzysztofa Komedy były wykonywane w różnych zestawach instrumentalnych, ale nigdy solo na cytrze. W 50 rocznicę śmierci ojca polskiego jazzu nowoczesnego przygotowałem program złożony z utworów Komedy, ballad jazzowych innych kompozytorów oraz własnych kompozycji. Wśród utworów Komedy znajdują się znane tematy filmowe - „Ballad for Bernt”, „Rosemary’s baby”, „Nim wstanie dzień”. W trakcie koncertu opowiadam o instrumentach na których gram tj. o cytrze koncertowej, węgierskiej, akordowej.

POWRÓT DO MENU