Jesienne spotkanie z ptakami - 16 września 2018

Trudno wyobrazić sobie ogród bez naszych skrzydlatych przyjaciół.

Ptaki to bardzo istotne ogniwo łańcucha pokarmowego. Zjadając owady i drobne gryzonie przyczyniają się do zachowania równowagi biologicznej w przyrodzie. Dzięki temu są naszymi sprzymierzeńcami w ochronie roślin przed szkodnikami. Ptaki owadożerne jak sikory, szpaki, czy jaskółki nierzadko spożywają tyle pokarmu ile same ważą.

Drozdy, jemiołuszki, sójki chętnie zjadają niektóre owoce drzew i krzewów, np. głogu, jarzębu, śliwy tarniny, czym pomagają roślinom w rozsiewaniu i rozprzestrzenianiu się na większe odległości.

Spacerując w parku czy ogrodzie często wsłuchujemy się w piękny śpiew ptaków, który przynosi nam odprężenie i ukojenie, tworząc większą więź człowieka z przyrodą.

Szybujące wysoko w podniebnych przestworzach ptaki, są dla nas symbolem wolności. Pośredniczą między światem ludzi i niebiosami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych ciekawych stworzeń, przyjdź na warsztaty ornitologiczne do Ogrodu Botanicznego. Zajęcia poprowadzą ornitolodzy z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Warsztaty obejmują trzy bloki tematyczne: obserwacje ptaków przy karmniku, łapanie ptaków w sieci ornitologiczne i ich obrączkowanie, spacer po Ogrodzie w poszukiwaniu ptasich gniazd.

Na warsztatach nauczysz się rozpoznawać różne gatunki ptaków, dowiesz się jak właściwie dokarmiać skrzydlatych przyjaciół zimą oraz jak prawidłowo powiesić budki dla ptaków.

WCZEŚNIEJSZE ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ LUB TELEFONICZNIE DO 12 WRZEŚNIA 2018 DO GODZ. 15:00.

Organizator:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego,
ul. Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Kontakt:
mgr inż. Justyna Kiersnowska
tel.: (71) 322 59 57 w. 18
e-mail: justyna.kiersnowska@uwr.edu.pl


galeria zdjęć
POWRÓT DO MENU